MAGYAR

Szilvia Csibi

A Strad magazin játéka “varázslatos egyszerűségét” emelte ki, míg a La Libre “a hegedű valódi arisztokratájának” nevezte. Pusker Júliára a nemzetközi közönség is felfigyelt a 2019-ben megrendezett brüsszeli Erzsébet Királyné Versenyen, ahol egyedüli magyar versenyzőként 5. díjat kapott.

A közelmúltban többek között a Belga Nemzeti Zenekarral, a Budapesti Fesztiválzenekarral, a Brüsszeli Filharmonikusokkal, a Liszt Ferenc Kamarazenekarral, a Nemzeti Filharmonikusokkal és a London Mozart Players együttesével koncertezett.

Pusker Júliát az Európai Hangversenytermek Szervezete (ECHO) beválasztotta Rising Stars (Feltörekvő csillagok) elnevezésű sorozatába, melynek köszönhetően a 2023-24-es évadban Európa legrangosabb koncerttermeiben adhat szólóesteket, olyan helyszíneken, mint a portói Casa da Música, az amszterdami Concertgebouw, a hamburgi Elbphilharmonie, a baden-badeni Festspielhaus, a dortmundi Konzerthaus, a stockholmi Konserthuset, a Kölni Filharmónia, a Sage Gateshead, a párizsi Champs-Elysées Színház, a bécsi Konzerthaus és a budapesti Müpa, hogy csak néhányat említsünk.

Európa-szerte olyan fesztiválokon és mesterkurzusokon vett részt, mint a Besançon Zenei Fesztivál, az IMS Prussia Cove, a Holland Music Session, Kronberg Akadémia és a Santander Fesztivál Akadémia.
Kamarazenészként olyan művészekkel állt színpadra és dolgozott együtt, mint Baráti Kristóf, Frank Braley, Gautier Capuçon, Gary Hoffman, Tommaso Lonquich, Jean-Yves Thibaudet és Várdai István.

Az Erzsébet Királyné Hegedűversenyen elért sikere mellett számos jelentős díjban részesült, többek között megkapta a neves Junior Prima Díjat és a Cziffra Fesztivál Díjat, amelyekkel Magyarország legjobb fiatal zenészeit ismerik el.

Legutóbbi felvételei között szerepel Eric Tanguy II. hegedűversenye a Jyväskylä Sinfonia zenekarral, Ville Matvejeff vezényletével az Ondine kiadónál, valamint Fejérvári Zoltánnal készített szólóalbuma 'Schubert hegedűn' címmel a Hungaroton kiadónál.

Pusker Júlia zenészcsaládban született. Zenei tanulmányait a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen kezdte, majd Angliába költözött, hogy Pauk Györgynél tanuljon a londoni Királyi Zeneakadémián, ahol 2016-ban kitüntetéssel szerezte meg mesterdiplomáját. 2016 és 2021 között a brüsszeli Queen Elisabeth Music Chapel rezidens művésze volt, ahol Augustin Dumay-vel dolgozott együtt.

Júlia a c.1714-es "Massart" Antonio Stradivari hegedűn játszik a Pauk Család, illetve a Beare's International Violin Society jóvoltából.